Городок

img_5689.jpgПочаток міста сягає періоду Київської Русі. Воно інтенсивно розвивалося за часів Галицько-Волинського князівства (XI-XIV ст.).

Городок вперше згадується літописцем Нестером у 1213 році як поселення Галицько-Волинського князівства. В літописі говориться, що місто відоме далеко на схід як центр торгівлі сіллю, а тому мало назву “Городок солоний” або “Соляний Городок”.

На території міста збереглися залишки земляних укріплень колишнього древньоруського городища, на місці якого пізніше було побудовано замок.

img_5698.jpgПісля загарбання Галичини шляхетською Польщею у XIV ст., вже 1387 р. Городок як окреме королівське місто увійшов до складу Львівської землі, а пізніше став центром Городоцького староства. За період 1387 по 1434 р. великий князь литовський і король Польщі Владислав II Ягайло часто навідувався і довго жив в Городку, тут і помер у 1434 році. За Ягайла Городок входить до складу Руського воєводства як окреме королівське місто. В 1389 р. воно одержало магдебурзьке право, надання якого означало створення в місті органів самоврядування.

У 1504 році король дозволив міщанам за власні кошти відбудувати Городок, а також звільнив його мешканців від сплати деяких податків. Поступово у місті відроджуються і розвивається торгівля та промисли. Городок одержав право торгувати сіллю і став центром соляних складів. Важливим предметом експорту була риба, яку віддавна розводили в місцевих ставках.

img_5701.jpgВ 1420 році король Ягайло поселив в місті 6 католицьких монахів з ордена францісканців. Королівський уряд побудував для них костьол і монастир біля замку. Українців ж витіснили на Львівське, Вишнянське, Заставське передмістя. Тож, відстоюючи свої права, українське населення Городка створило у 1591 році братство - громадську організацію українських міщан, яке виступало проти національного гніту.

img_5702.jpgУ другій половині ΧVΙΙ-ΧVΙΙΙ століття місто занепало. Великої шкоди завдала Городку навала турецьких військ. У 1672 році турецький паша Омер-Алі захопив місто та зруйнував його.

ΧVΙΙΙ столітті місто відбудували. Королівський замок виконував адміністративні функції Городоцького староства. Був збудований фільварок та 2 корчми. У 2-ій половині ΧVΙΙ століття міський уряд підвищив митні повинності, чим призвів до занепаду торгівлі в місті.

Після загарбання Галичини Австо-Угорщиною всі маєтки Городоцького староства і сам Городок перейшов у власність держави. Але Австрійський уряд продав всі села польським і німецьким колоністам. На землях Городоцького староства оселились німецькі колоністи, які в 1786 році утворили колонію “Фордерберг”.

Під час Першої світової війни у 1914 році на околицях Городка відбулась відома в історії Городоцька битва між російськими та австрійськими військами.
img_5687.jpgimg_5692.jpgimg_5695.jpgimg_5694.jpgimg_5699.jpg

Ваші коментарі та відгуки на “Городок”

  1. 06.03.2013, 12:25 /Владимир Романенко

    В начале 80-х. , я проходил срочную службу в етом городе, и просмотрев фотоальбом Городка многое вспомнил. Однако, хотелось би взглянуть на территорию нашего воен. городка-В. Ч. 22264 и В. Ч. 19497.

Написати коментар